هنرستان هنر و رسانه غیردولتی | پسرانه | اسلامی-تخصصی

هنرآموزان هنرستان ، کارآفرین میشوند

مدرسه کارآفرینی هنرستان و هنر رسانه برگزار میکند:

دوره ی نخست مهارت های کارآفرینی هنرستان

 به اطلاع  اولیای گرامی دانش آموزان هنرستان هنر و رسانه می رساند ؛

 در نظام آموزشی کشور های پیشرفته، توجه ویژه ای به آموزش کار آفرینی، فرهنگ سازی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کار آفرینانه در افراد می شود در نتیجه آن ها توانسته اند بحران های اقتصادی را به خوبی مدیریت کنند و با ایجاد فرصت های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارغ التحصیلان خود برطرف نمایند. در حالی که در کشور ما برنامه های آموزشی، برای همگان یکسان تعریف شده و به تفاوت های فردی آن ها توجه نشده است. هر فرد اگرچه ممکن است که دارای نقاط مشترک با دیگران باشد، اما دارای استعداد وعلایق منحصر به فرد است و باید متناسب با توانایی ها و استعداد های خویش پرورش یابد، و توجه به این واقعیت سبب رشد خلاقیت، نو آوری و رفتار های کار آفرینانه در افراد می شود.

 با توجه به اینکه ویژگی های اصلی کار آفرینان از قبیل ابتکار عمل، ریسک پذیری، استقلال طلبی، خلاقیت،.... اکتسابی و یاد گیرنده است؛ بنا بر این آموزش کار آفرینی امروزه به یکی از اساسی ترین فعالیت ها در نظام های آموزشی کشور های پیشرفته تبدیل شده است؛ به این صورت که با فراهم کردن محیط مناسب و ارائه آموزش های لازم، نسبت به توسعه ویژگی های فردی اقدام می شود.

ر این اساس طرح  کارآفرینی هنرستان  با هدف آموزش و تربیت  دانش آموزان  هنرستان به عنوان کارآفرینان شایسته فردا در نظر دارد تا پس از ارزیابی توانایی دانش آموزان در این زمینه، با آموزش و تقویت مهارت ها و ویژگی های کارآفرینانه آن ها، افرادی خلاق، نوآور، ریسک پذیر، متعهد و فرصت آفرین پرورش دهد تا ضمن خلق ایده های جدید، با عملی کردن آن به سوی جامعه ای سعادتمند و متعالی گام بردارند.

بیشک از اهداف اصلی آموزشهای هنرستان هنرو رسانه توانمندی دانش آموختگانش در کارآفرینی در حوزه های مختلف هنریو رسانه ای و با توجه به توانمندی های فردی و گروهی دانش آموزان است .

لذا بنا به ارزیابی های انجام گرفته مقرر شد در همکاری معاونت اجرایی و سازماندهی هنرستان و با نظارت معاونت اموزش با استفاده از رویکردهای نوین آموزشی مورد انتظار آموزش و پرورش و با توجه به نیازهای آینده ی دانش آموزان این طرح در هنرستان اجرایی گردد تا دانش آموزان در خلال این دوره ها علاوه بر شناخت استعدادهای خود بتوانند مهارتهای پایه کارآفرینی را تجربه کرده و بیاموزند .

ان شالله در سالهای آتی و بعد طی این دوره ی عمومی  ،  موضوعات کارآفرینانه هنرستان با رویکردهای تخصصی تر و مرتبط با رشته های دانش آموزان و آموخته های تخصصی شان طراحی و اجرا میگردد.

در دوره ی نخست این طرح دانش اموزان در سه موضوع ،  پرورش پرندگان ، پرورش گیاهان ارزشمند و پرورش ورمی کامپوست با شعار " خلاقیت ، نشاط و مهارت " برگزار میگردد .

<<<>>> جزئیات این برنامه متعاقبا اعلام میگردد.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...